Конспект виступів з трибуни
ПК МАЗ (КМР), 06.09.2017
Вчора відбулось засідання земельної комісії Київради. Далі – тезово, про що говорили в залі.
Враховано пропозиції Владислава Степаненка, депутатів Вадима Васильчука щодо перенесення поліклініки з місця стародавнього цвинтаря в кварталі мікрорайону Серова – розділено на 2 амбулаторії: в новобудовах на Кибальчича та на Райдужній,23.
Змінено проект в частині пропозиції Овраменко про реновацію застарілого житлового фонду на Серова та закладення спортивного комплексу на місці недобудови КЕ, щодо сміття на якій неодноразово скаржаться активісти.
Депутати Васильчук та Антоненко (член комісії) під час запитань до розробників поцікавились, чи було створено погоджувальну комісію зі спірних питань (нагадаємо активіста ГАВР було делеговано мешканцями в її склад) та зазначили, що законодавство забороняє затверджувати ДПТ, коли проект був суттєво змінений. Тому потрібно провести нові громадські слухання.
Відповіді головного архітектора проекту Алли Плешкановської:
1.Червоні лінії залишили (хоч міст прибрали), бо враховували транспортний коридор під лінію метро, яка має пройти під озером. В межах території буде одна станція.
2. Під час зустрічі в СШ120 (ініційованою «Воскресенською Слободою» та ГАВР) з представниками громадськості наприкінці травня проведено відповіді на питання, чим здійснено процедуру громадських слухань.
3.Погоджувальна комісія щодо вирішення спірних питань (мосту) була вказана в зверненнях нардепа Андрія Іллєнка та депутатів Вадима Васильчука й Сергія Артеменка (за дорученням депутату активістки Юлії Долгополової). Але, оскільки наприкінці липня була зустріч з громадською радою при РДА, питання її створення вирішили зняти. Варто сказати, що активіст ГО «Воскресенська Слобода» подавав заяву до КМР, КМДА, ДМА з підписними листами щодо входження в цю комісію, але досі звернення проігнороване.
Заступник голови КМДА Олександр Спасибко повідомив, що Кличко в липні підписав документ про реновацію застарілого житлового фонду.
Депутат Сергій Артеменко виступив проти житлового будинку на розв’язці Бальзака-Ватутіна, бо навпроти вже є свічки-довгобуди. Зважаючи на історію біля м.Осокорки, у протесті є здорова логіка.
Активістка «Воскресенської Слободи» Валентина Калмикова озвучила проблему незбільшення потужностей інженерних мереж – для реновації житлофонду. Розробник Плешкановська спростувала її занепоконня тим, що в графічній частині проекту показано «існуючий стан» та «проектні пропозиції».
У зв’язку з неодноразовими проблемами Калмикова звернулась до комісії та профільного департаменту з вимогами викладати на сайт міської влади весь проект (текст, графіка, зміни), а не тільки те, що вигідно розробникам. Голова комісії Олександр Міщенко дав відповідне доручення.
Від громадської ради при Дніпровській РДА виступив Олег Базік з пропозиціями: або відправити проект на доопрацювання, або на нові громадські слухання. Крім того, зазначив, що є можливість проводити громадські обговорення по всім ДПТ на базі громадських рад при райадміністраціях. Громадськість Райдужного має окрему думку щодо такої ідеї.
Заключне слово від громади мала активіста «Воскресенської Слободи» Людмила Шашкіна. Вона згадала про війну між власниками авторинку на Перова, а також про перенасичення масиву маркетами.
Тут же виступили представники «Фуршету», які заявили про зниження житлової висотності на Вершигори. Натомість, повідомили, що на Райдужній,15 теж з’явиться висотка.
Це лише підсилило загальне обурення присутньої громади, яка почала вимагати проведення нових громадських слухань по суттєво зміненому проекту. Активістка ГАВР Ірина Ставчук висловила цю пропозицію з трибуни. На жаль, більшість членів комісії не підтримала це і проголосувала за підтримку проекту детального плану зі змінами.
|